CloudHospital

Data ostatniej aktualizacji: 09-Mar-2024

Oryginalnie napisany w języku angielskim

Azjatycka plastyka nosa

Co to jest azjatycka plastyka nosa?

Azjatycka plastyka nosa to szerokie pojęcie, które odnosi się do zestawu technik plastyki nosa, które są powszechnie stosowane w populacjach azjatyckich. Znajomość tych różnych technik jest wymagana do wykonania odpowiedniej plastyki nosa u Azjatów.

Nos jest zazwyczaj restrukturyzowany między mostem a czubkiem w azjatyckiej plastyki nosa. Nos jest zazwyczaj powiększony i wydłużony, aby zrównoważyć szerokość twarzy i uzupełnić odległość między oczami. Ta procedura może również dodać definicję i kształt do czubka nosa, co jest ważnym aspektem wyglądu i kształtu nosa.

Aby zachować naturalny wygląd etniczny, pacjenci z azjatycką plastyką nosa mogą korzystać z mniej zdefiniowanego nosa z lekko zaokrągloną końcówką. Nie ma jednak jednego uniwersalnego idealnego azjatyckiego nosa. Celem zabiegu jest wzmocnienie cech indywidualnego pacjenta w sposób, który poprawia ogólny wygląd twarzy.

Chirurg plastyczny może skorygować wszelkie zaburzenia równowagi rysów twarzy, poprawiając kształt i proporcje nosa. Praca nosa, gdy jest wykonywana z artyzmem i umiejętnościami, może znacznie poprawić ogólną harmonię twarzy, pozostawiając bardziej atrakcyjny ogólny wygląd.