Centrum Medyczne Szpital Spraw Prezydenta Administracji Prezydenta Kazachstanu

• Choroba zwyrodnieniowa dysku

• Oparzenia

Yesil District Nur-Sultan Akmola Province Kazakhstan

RSE "Centrum Medyczne Szpitala Administracji Spraw Prezydenta Republiki Kazachstanu" na REU jako korporacyjną multidyscyplinarną organizację medyczną, została otwarta w Astanie w 1997 roku w związku z przeniesieniem stolicy Republiki Kazachstanu z Ałmaty i zapewnia wszystkie rodzaje opieki medycznej - opiekę medyczną w nagłych wypadkach, przedszpitalną opiekę medyczną, podstawowa opieka zdrowotna, specjalistyczna, w tym zaawansowana technologicznie opieka medyczna, medyczna opieka rehabilitacyjna, leczenie ludności. Od marca 2015 roku Szpital mieści się w nowym budynku i jest nowoczesną multidyscyplinarną placówką medyczną zapewniającą opiekę medyczną pracownikom państwowym i niektórym kategoriom obywateli przypisanym do Centrum Medycznego; oraz na zasadzie odpłatnej i umownej zarówno rezydentom, jak i zagranicznym pacjentom. Oddziały medyczne i diagnostyczne Szpitala wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, a wszyscy lekarze i pielęgniarki przechodzą rygorystyczny proces selekcji kwalifikacji po zatrudnieniu. W skład personelu Szpitala wchodzą lekarze i kandydaci nauk medycznych, doktorzy oraz lekarze najwyższej i pierwszej kategorii kwalifikacji. Wszyscy specjaliści są szkoleni i podnoszą swoje kwalifikacje w wiodących klinikach w bliższej i dalszej zagranicy. Główna działalność Szpitala ukierunkowana jest na wprowadzanie i skuteczne wdrażanie innowacyjnych projektów i technologii zapewniających wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa opieki medycznej, optymalizację procedur operacyjnych oraz modernizację procesu leczenia. Obecnie ponad 90% wszystkich operacji w Szpitalu wykonywanych jest przy użyciu technologii endoskopowych. Algorytmy diagnostyczne i schematy leczenia opierają się na zasadach medycyny opartej na dowodach. Oddział ambulatoryjny pracuje nad wczesnym wykrywaniem i terminowym leczeniem pacjentów z patologią nowotworową. Obecnie następuje intensyfikacja integracji z Uniwersytetem Nazarbayeva i Narodowym Centrum Biotechnologii w dziedzinie badań naukowych. Szpital otrzymał certyfikat akredytacji jako podmiot prowadzący działalność naukową. Od 2018 roku z powodzeniem działa laboratorium spersonalizowanej diagnostyki genomowej, które jest podstawą zaawansowanych technologicznie molekularnych badań genetycznych wykorzystujących technologię NGS do określania predyspozycji genetycznych do różnych chorób, określania wrażliwości na leki i doboru terapii celowanej, przewidywania chorób dziedzicznych, diagnozowania nowotworów na poziomie genetycznym. W październiku 2018 r. w szpitalu otwarto Kazachstańskie Międzynarodowe Centrum Referencyjno-Szkoleniowe Chirurgii Robotycznej. Zainstalowany w Szpitalu system robotyczny umożliwia laparoskopowe operacje wspomagane robotem w urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Po raz pierwszy w kraju otwarto laboratorium do ćwiczenia manipulacji chirurgicznych in vivo na stołach operacyjnych wyposażonych w stojaki endoskopowe i system robota treningowego, niezbędne zestawy nowoczesnych instrumentów i materiały do szycia. Innowacyjne podejścia w diagnostyce to rozwój medycyny nuklearnej. Centrum Medycyny Nuklearnej Szpitala dysponuje profesjonalnie przeszkolonym personelem w zakresie syntezy cyklotronowych izotopów promieniotwórczych, syntezy radiofarmaceutyków, pozytonowej tomografii emisyjnej połączonej z tomografią komputerową (PET/CT) oraz tomografii komputerowej emisji pojedynczych fotonów połączonej z tomografią komputerową (SPECT/CT). PET / CT umożliwia wykrycie zmian funkcjonalnych i morfologicznych w różnych narządach i tkankach na wczesnych etapach rozwoju procesu patologicznego, przeprowadzenie diagnozy na tej podstawie oraz uzasadnienie i terminowe przepisanie odpowiedniego leczenia. W praktyce onkologicznej PET/CT w trakcie badania całego ciała pozwala na wykrycie pierwotnego nowotworu złośliwego i przerzutów praktycznie każdej lokalizacji. SPECT/CT (gamma camera) jest głównym narzędziem nowoczesnej diagnostyki radionuklidów. Kamery gamma są przeznaczone do wizualizacji i badania kinetyki radiofarmaceutyków w narządach wewnętrznych i układach fizjologicznych ciała pacjenta w celu wczesnego diagnozowania raka, chorób sercowo-naczyniowych i innych chorób człowieka. Od 2021 roku funkcjonuje nowy dział diagnostyki CHECK-UP, zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi międzynarodowymi standardami, pozwalający na jak najkrótsze zakończenie wszystkich etapów diagnostyki CHECK-UP w jednym oddziale. Szpital aktywnie rozwija również takie obszary jak neurochirurgia i leczenie padaczki, hybrydowa chirurgia sercowo-naczyniowa, rehabilitacja medyczna (rehabilitacja kardiologiczna, neurorehabilitacja i rehabilitacja urazowa), endoskopia, diagnostyka MRI i CT, chirurgia miniinwazyjna itp. Szpital otrzymał akredytację JCI na zgodność z międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa działalności medycznej z dnia 13 kwietnia 2019 r., ponowną akredytację w 2022 r.; akredytacja krajowa z dnia 30 listopada 2021 r. Z roku na rok Szpital zajmuje czołowe miejsce na liście oceny oceny działalności szpitali w Republice Kazachstanu, zarówno pod względem wskaźników klinicznych, jak i wskaźników zarządzania. Misja Osiągnięcie wysokiego poziomu zdrowia publicznego dzięki ciągłemu doskonaleniu opieki medycznej przy użyciu zaawansowanych metod zapobiegania, diagnozowania, leczenia i rehabilitacji w oparciu o wspólną odpowiedzialność za zachowanie i promocję zdrowia. Widzenie Multidyscyplinarny Krajowy Klaster Produkcji Naukowej i Klinicznej, zapewniający pełny cykl usług medycznych w oparciu o międzynarodowe standardy jakości i usług szpitalnych, wykorzystujący zaawansowane osiągnięcia i innowacje w praktyce klinicznej, z integracją zasad trójcy: kliniki, nauki i edukacji.