CloudHospital

Sprawdzony medycznie przez

Scenariusz

Dr. Sharif Samir Alijla

Oryginalnie napisany w języku angielskim

Koszt liposukcji według krajów

Przegląd

Liposukcja służy do usuwania dodatkowej tkanki tłuszczowej z części ciała , takich jak brzuch, ramiona, pośladki, biodra, uda i szyja. Do przeprowadzania liposukcji można stosować różne techniki. Najbardziej odpowiednie podejście zostanie wybrane przez chirurga plastycznego w zależności od celów leczenia pacjenta, obszaru tłuszczu, który ma zostać usunięty i czy pacjent przeszedł poprzednie zabiegi liposukcji. Podczas leczenia chirurg plastyczny wstrzykuje leki do dotkniętego obszaru, aby kontrolować dyskomfort i wąskie naczynia krwionośne. Skóra jest następnie nacinana małymi nacięciami (nacięciami). Chirurg plastyczny wkłada pod skórę maleńką rurkę zwaną kaniulą przez te nacięcia. Kaniula jest przymocowana do próżni, która usuwa tłuszcz i płyny z organizmu. Linia dożylna może być stosowana do przywracania utraconych płynów ustrojowych. Skóra normalnie dostosowuje się do nowych konturów po liposukcji. Jeśli pacjent ma zdrowy koloryt skóry i elastyczność, skóra prawdopodobnie będzie wyglądać gładko po zabiegu. I odwrotnie, jeśli skóra pacjenta jest cienka i pozbawiona elastyczności, skóra w leczonych obszarach może wydawać się luźna. Wgłębienia w cellulitie lub inne nieprawidłowości powierzchni skóry nie są poprawiane przez liposukcję. Ponadto, jeśli należy usunąć dużą ilość dodatkowego tłuszczu, liposukcja nie może usunąć całej akumulacji tłuszczu w tym samym czasie, ponieważ zwiększa się ryzyko utraty krwi. Zabieg ten musi być przeprowadzany pod ścisłym nadzorem doświadczonych chirurgów plastycznych.

Laser do liposukcji

Liposuction Laser